Szukaj
Kategorie

Czy wiesz, jak kwitnie len?

Zaniepokojona pogłębiającym się kryzysem klimatycznym oraz stanem jakości powietrza w Polsce redakcja „Pisma. Magazynu opinii” postanowiła zabrać głos. Bohaterkami reportażu Magdaleny Kicińskiej i Macieja Moskwy są kobiety, będące często cichymi świadkami historii, pozostającymi w cieniu wielkomiejskiej narracji, także w obszarze ekologii i reagowania na efekty katastrofy klimatycznej. Ich portrety można także oglądać na nośnikach reklamowych warszawskiej spółki Warexpo. 

Autorzy reportażu „Czy wiesz, jak kwitnie len?”, który ukazał się w najnowszym, lipcowym numerze magazynu Pismo, jako część projektu „Krok za naturą”, odwiedzili 10 miejscowości w Małopolsce, w których wskaźniki jakości powietrza są najgorsze w kraju. Wśród bohaterek projektu są lokalne liderki: sołtyski, działaczki stowarzyszeń i kół gospodyń wiejskich. Zajmują się pielęgnowaniem kultury i tradycji wsi, folklorem, rękodziełem, dziedzictwem kulinarnym, ludowym śpiewem, tańcem. Nie zamykają się jednak w przeszłości, wiele ich działań to reakcja na wielką zmianę zachodzącą obecnie na polskiej wsi, która obejmuje 93 procent terenu całego kraju. Choć ogromna i przeobrażająca całe społeczeństwo, wciąż nie jest tematem podejmowanym w głównym nurcie debaty publicznej. Rzadko też opowiadają o niej sami zainteresowani, a jeszcze rzadziej – mieszkanki wsi.

Portrety rozmówczyń można podziwiać na spektakularnych LED space Warexpo – ekranach w przejściu podziemnym pomiędzy I a II linią metra oraz na sieci nośników smart citylight na Krakowskim Przedmieściu i na ul. Chmielnej. Współpraca partnerska pomiędzy magazynem Pismo a Warexpo trwa od kilku lat. Pierwszą wspólną realizacją był cykl reportaży Filipa Springera. 

fot. Agnieszka Wanat, Pismo.Magazyn opinii
fot. Agnieszka Wanat, Pismo.Magazyn opinii
fot. Agnieszka Wanat, Pismo.Magazyn opinii
fot. Agnieszka Wanat, Pismo.Magazyn opinii

Inne artykuły

Skontaktuj się z nami!

Potrzebujesz indywidualnej wyceny swojej kampanii reklamowej?
Przygotujemy dla Ciebie dopasowaną ofertę!

Skip to content