Szukaj
Kategorie

Jesteśmy w finale konkursu „Dobry Wzór”

Junior od Warexpo finalistą konkursu Dobry Wzór 2019

Eksperci konkursu Dobry Wzór 2019 docenili Warexpo za Juniora – innowacyjny nośnik digital signage z rozwiązaniami smart city. Jako jeden z 13 produktów nominowanych w kategorii sfera publiczna, Junior powalczy o tytuły: Dobry Wzór, Wzór Roku i Produkt Roku. Znajdzie się również w książkowym katalogu konkursu.

NOŚNIKI REKLAMY ZEWNĘTRZNEJ POWINNY BYĆ DOBRZE ZAPROJEKTOWANYM ELEMENTEM PRZESTRZENI PUBLICZNEJ, ŻEBY JĄ WZBOGACAĆ, A NIE ZAŚMIECAĆ. TAKI TEŻ STAWIAMY SOBIE CEL W WAREXPO. TYM BARDZIEJ CIESZYMY SIĘ, ŻE NASZE STARANIA SĄ ZAUWAŻANE I DOCENIANE – POWIEDZIAŁ MARCIN OCHMAŃSKI PREZES WAREXPO.

Jak podają organizatorzy, w tym roku do konkursu Dobry Wzór wpłynęło aż 187 zgłoszeń, co wyraźnie podwyższa dotychczasową poprzeczkę. Jury wybrało łącznie 115 produktów i usług w 9 kategoriach. Kryterium oceny to cechy wizualne, użytkowe i ekonomiczne oraz innowacyjność, oryginalność i komfort użytkowania. Do finału nominowane były wyłącznie produkty, które uzyskały pozytywną ocenę ekspertów w każdej z tych kategorii. Finał konkursu i uroczysta gala odbędą się 25 października w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

Junior od Warexpo to prototypowy wielofunkcyjny mebel miejski zlokalizowany w Warszawie przy ul. Chmielnej. Umożliwia wyświetlanie treści reklamowych na dwóch 75-calowych ekranach LCD. Jest wyposażony w 4 porty USB, przez które można ładować smartfony i inne urządzenia mobilne. Oferuje mieszkańcom i turystom dostęp do mapy najbliższej okolicy i udostępnia im darmowe Wi-Fi. Wyświetla w czasie rzeczywistym informacje o stanie powietrza w Warszawie. Dane pobierane są ze strony Warszawskiego Indeksu Powietrza i pokazują pomiary ze wszystkich aktywnych punktów w stolicy. Wyświetla także treści niekomercyjne w formie autorsko opracowywanego przez Warexpo serwisu #echo_waw (https://warexpo.pl/projekty/junior/). Jest to pierwszy nośnik DOOH tego typu.

Junior zaprojektowany został na zlecenie Warexpo przez zespół Towarzystwa Projektowego, autorów m.in. Miejskiego Systemu Informacji w Warszawie. Panel górny zaprojektowała Ania Światłowska. Projektantką mapy jest Marta Baranowska. Serwis #echo_waw tworzą Magdalena Skrętkowicz i Wojciech Pawliński. Partnerami serwisu są: Narodowe Archiwum Cyfrowe, Dom Spotkań z Historią, Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa oraz Varsaviada wraz z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów Organizacji Uczelnianej Uniwersytetu Warszawskiego. 

Inne artykuły

Skontaktuj się z nami!

Potrzebujesz indywidualnej wyceny swojej kampanii reklamowej?
Przygotujemy dla Ciebie dopasowaną ofertę!

Skip to content