Szukaj
Kategorie

Jet Line i Warexpo prezentują wystawę o Buczy

W rocznicę pełnoskalowego wtargnięcia Federacji Rosyjskiej do Ukrainy Jet Line  i Warexpo zaprezentują wystawę Olgi Maistrenko „Przedszkole”. Na tygodniową ekspozycję przeznaczono ekrany MORE w 7 miastach Polski (Jet Line) oraz Smart Citylighty w prestiżowych lokalizacjach Warszawy (Warexpo).

Olga Maistrenko, fotografka, Ukrainka, mieszkanka Buczy, blisko 2 tygodnie spędziła z rodziną w piwnicy przedszkola, do którego chodziła jej córka. Piwnica była obliczona na schron dla 100 osób, w szczytowym momencie mieszkało w nim 350 osób, około połowa to dzieci w różnym wieku, od niemowlaków po nastolatków.

Olga i jej 7-letnia dzisiaj córka wyszły z Buczy 8 marca, od 10 marca mieszkają w Warszawie, Olga pracuje w Jet Line.

Na zdjęciach są zatrzymane momenty z przełomu lutego i marca 2022. Dni wyglądają prawie normalne. Dzieci grają w karty, ludzie siedzą na łóżkach, na krzesłach, ktoś przygotowuje posiłek w dużym garnku, ktoś ma przygotowane leki, chłopcy zamiatają podłogę, pies domaga się uwagi. Piwnica została niedawno pomalowana w kolorowe obrazy, na wypadek, gdyby miała ponownie przyjąć dzieci i ich rodziny.
 
"Kiedy schroniliśmy się w piwnicy przedszkola mojej córki, zabrałam ze sobą aparat. Nie po to, żeby robić tam zdjęcia, tylko żeby nie został zniszczony. Ale ludzie mówili: skoro masz aparat, rób zdjęcia, musisz je robić. To jest nasza historia. Rób. Żeby nikt potem nie powiedział, że tego nie było, że to się nie wydarzyło".

Fot. Jet Line

Inne artykuły

Skontaktuj się z nami!

Potrzebujesz indywidualnej wyceny swojej kampanii reklamowej?
Przygotujemy dla Ciebie dopasowaną ofertę!

Skip to content