Las w słupie reklamowym

Las w słoiku? To już było… Las w słupie reklamowym? To zupełnie nowy pomysł zrealizowany przez Warexpo sp. z o.o. na zlecenie Zieleń Warszawska. Nasz klient, chcąc godnie pożegnać lato, poprosił nas o niestandardową kampanię i tak, w trzech naszych słupach wyrosły rośliny. Miejskie Floraria można już oglądać w dwóch lokalizacjach na Marszałkowskiej – przy metrze Świętokrzyska i w okolicy TR Warszawa oraz na Placu Trzech Krzyży przy Ministerstwie Gospodarki.

Las w centrum miasta, tuż przy metrze Świętokrzyska pojawił się w słupie. Niczym w dzikiej puszczy pną się bluszcze i paprocie, mchy, które mogą wywieść w pole, bo nie pokazują drogi na północ, tylko w cztery strony świata. Skupiliśmy się na roślinach, które koegzystują ze sobą w środowisku naturalnym, głównie gatunki rodzime, które na co dzień można spotkać w Polskich lasach.  Oprócz paproci i bluszczy zasadziliśmy pióropusznik strusi, turzycę oszimską.

Na Marszałkowskiej w okolicy ulicy Zoli nasz słup zdominowały barwy jesieni. To ferwor kolorów i form, który przywodzą na myśl popołudniowa herbatę w ostatnich ciepłych promieniach słońca. Użyliśmy roślin, które są najbardziej atrakcyjne jesienią, chcąc tym samym przekonać, że ta pora roku też może być piękna. Ognik szkarłatny ma kolorowe owoce oraz pół zimozielone liście, opadające dopiero po silnych mrozach. Turzyca włosowa to trawa o ciekawym pokroju rudej barwie, pięknie komponująca się z czerwonymi i żółtymi owocami ognika.

Z tęsknoty za długimi letnimi wieczorami w słupie na Placu Trzech Krzyży stworzyliśmy romantyczną kompozycję, w której dominuje przygaszona zieleń traw oraz pudrowy róż rozchodnika karpackiego.

Minimalistyczne kompozycje roślinne uzupełniają proste, drewniane donice. Rośliny wybrała i „zasadziła” Kasia Dziedzic ze Schroniska dla roślin a o konstrukcje zadbał Krzysztof Ruść.

KLIENT

Zieleń Warszawska

TERMIN

19.10.2018

LOKALIZACJA

Metro Świętokrzyska

Pokaż na mapie

Skontaktuj się z nami!

Potrzebujesz indywidualnej wyceny swojej kampanii reklamowej?
Przygotujemy dla Ciebie dopasowaną ofertę!

Skip to content