Szukaj
Kategorie

Warszawskie kroje

Warszawskie Kroje to niekomercyjne przedsięwzięcie, w wyniku którego powstało dziesięć nowych krojów pism, stworzonych w oparciu o tradycje warszawskiej typografii. Powstałe fonty będą udostępnione za darmo, na otwartej licencji. Warexpo jest partnerem projektu.

Inspiracją i podstawą dla nowych krojów było historyczne liternictwo stołecznych modernistycznych neonów, ręcznie wykonanych szyldów, reklam i murali z czasów PRL i znikających tradycji miejskiej typografii z lat 1920–1980. Naszym celem nie było tylko cyfrowe odtworzenie historycznych krojów, ale przede wszystkim opracowanie nowych propozycji, nawiązujących do warszawskiego „charakteru pisma”. Dzięki dokumentacji ocalimy od zapomnienia najciekawsze style i unikatowe okazy lokalnej typografii. Tworząc na ich podstawie nowe projekty, chcemy nadać im drugie życie i wprowadzić je do powszechnego użytku.

W ramach współpracy m.in. udostępniliśmy nośniki, na których wyeksponowaliśmy rezultaty warsztatów. Przedsięwzięcie było kolejną odsłoną #galeriamiejskaWarexpo, czyli przestrzeni wystawienniczej zlokalizowanej wzdłuż ulicy Świętokrzyskiej na podświetlanych nośnikach ulicznych oraz na ekranach wizyjnych w przejściu pomiędzy I a II linią metra.

Efekt warsztatów, czyli zaprojektowane kroje fontów przekazaliśmy także naszym klientom jako rekomendacje dobrych rozwiązań wykorzystywanych w przestrzeni miasta, także na nośnikach reklamowych.

Więcej informacji na: www.kroje.org

Inne artykuły

Skontaktuj się z nami!

Potrzebujesz indywidualnej wyceny swojej kampanii reklamowej?
Przygotujemy dla Ciebie dopasowaną ofertę!

Skip to content