Warexpo wspiera inicjatywy kulturo i miastotwórcze od 2016 roku. Galerię miejską Warexpo zainicjowała współpraca z Muzeum Plakatu w Wilanowie przy 25. Międzynarodowych Biennale Plakatu oraz wsparcie projektu Warszawskie Kroje.

Tradycją naszych działań jest wspieranie warszawskich wydarzeń kulturotwórczych. Dzięki naszym nośnikom sztuka przekracza granice galerii czy muzeów. Staje się ogólnodostępna i demokratyczna.

Marcin Ochmański Prezes Warexpo sp. z o.o.

W 2017 roku na nośnikach ulicznych Warexpo prezentowało portrety warszawiaków, bohaterów wydawnictwa WarszawaWarsaw, efekt współpracy z mamastudio i Agnieszką Kowalską.

W marcu na naszych nośnikach zapowiadaliśmy nową lokalizację Muzeum Sztuki Nowoczesnej – Muzeum nad Wisłą i wystawę inaugurującą działalność MSN w nowym miejscu – „Syrena herbem twym zwodnicza”. Wśród prac eksponowanych wzdłuż ul. Świętokrzyskiej oraz przy placu Na Rozdrożu od 8 do 31 marca, będzie można zobaczyć zarówno dzieła stanowiące część materiału historycznego, jak i prace współczesnych artystów nawiązujące do mitologicznego motywu. Począwszy od projektu pomnika syreny z Rynku Starego Miasta z 1954 roku autorstwa Stanisława Szukalskiego, po rysunek zatytułowany „Syren”, na którym Karol Radziszewski przedstawił Augusta Agbola O’Browna (jedynego czarnoskórego uczestnika powstania warszawskiego), odwołując się jednocześnie do twórczości Pabla Picassa i obecnych w niej wątków sztuki afrykańskiej.

W ubiegłym,  2018 roku, Warexpo było partnerem konferencji #City Matters poświęconej zagadnieniom związanym z funkcjonowaniem miasta i wyzwaniami takimi jak: walka ze smogiem, ograniczenie korków, poprawa transportu publicznego, nieuporządkowana przestrzeń czy suburbanizacja.

Grudzień przyniósł premierę drugiej części przewodnika WarszawaWarsaw autorstwa Agnieszki Kowalskiej i mamastudio. Książka była prezentowana w galerii w metrze Świętkorzyska oraz na słupach przy głównych stołecznych ulicach.

Początek czerwca 2019 roku był świętem dla wszystkich osób związanych z grafiką i projektowaniem graficznym. European Design Festival co roku odbywa się w innym europejskim mieście. Tegoroczna, trzynasta edycja odbyła się w Warszawie, która na kilka dni stała się europejską stolicą projektowania graficznego. Warexpo wspierało to wydarzenie.