Warexpo wspiera inicjatywy kulturo i miastotwórcze od 2016 roku. Galerię miejską Waraexpo zainicjowała współpraca z Muzeum Plakatu w Wilanowie przy 25. Międzynarodowych Biennale Plakatu oraz wsparcie projektu Warszawskie Kroje.

Tradycją naszych działań jest wspieranie warszawskich wydarzeń kulturotwórczych. Dzięki naszym nośnikom sztuka przekracza granice galerii czy muzeów. Staje się ogólnodostępna i demokratyczna.

Marcin Ochmański Prezes Warexpo sp. z o.o.

W 2017 r. na nośnikach ulicznych Warexpo prezentowało portrety warszawiaków, bohaterów wydawnictwa Warszawa/Warsaw, efekt współpracy z mamastudio i Agnieszką Kowalską.

W marcu na naszych nośnikach zapowiadaliśmy nową lokalizację Muzeum Sztuki Nowoczesnej – Muzeum nad Wisłą i wystawę inaugurującą działalność MSN w nowym miejscu – „Syrena herbem twym zwodnicza”. Wśród prac eksponowanych wzdłuż ul. Świętokrzyskiej oraz przy placu Na Rozdrożu od 8 do 31 marca, będzie można zobaczyć zarówno dzieła stanowiące część materiału historycznego, jak i prace współczesnych artystów nawiązujące do mitologicznego motywu. Począwszy od projektu pomnika syreny z Rynku Starego Miasta z 1954 roku autorstwa Stanisława Szukalskiego, po rysunek zatytułowany „Syren”, na którym Karol Radziszewski przedstawił Augusta Agbola O’Browna (jedynego czarnoskórego uczestnika powstania warszawskiego), odwołując się jednocześnie do twórczości Pabla Picassa i obecnych w niej wątków sztuki afrykańskiej.