Szukaj
Kategorie

Junior: bardziej smart i więcej city

Podsumowujemy 6 miesięcy funkcjonowania naszego prototypowego nośnika DOOH z rozwiązaniami smart city. W ciągu pół roku Junior wpisał się w krajobraz miasta i udowodnił swoją przydatność. Świadczy o tym 12 560 wyświetleń mapy i komunikatów miejskich oraz 1000 logowań do darmowego Wi-Fi. A te wartości nadal rosną!

Aby był jeszcze bardziej smart, dodaliśmy mu nową funkcjonalność – podawaną w czasie rzeczywistym informację o stanie powietrza. Dane te pobierane są na bieżąco ze wszystkich aktywnych punktów pomiarowych w Warszawie. Chcąc zapewnić mieszkańcom miasta stały dostęp do ważnych informacji i ciekawostek o Warszawie, uruchomiliśmy serwis echo_waw. Dowiecie się z niego m.in. o której dokładnie godzinie Warszawę rozświetliły pierwsze latarnie elektryczne, dlaczego w 1857 roku stołeczni szklarze mieli nawałnicę zleceń oraz jak w latach 30. XX wieku randkowała Warszawa. W ciągu 9 tygodni od startu serwisu treści wyświetlane były łącznie przez 688 godzin, co stanowi ok. 1/3 wszystkich emisji w tym czasie.

Junior został zaprojektowany przez zespół Towarzystwa Projektowego, autorów m.in. Miejskiego Systemu Informacji w Warszawie. Panel górny zaprojektowała Ania Światłowska. Projektantką mapy jest Marta Baranowska. Serwis echo_waw tworzą Magdalena Skrętkowicz i Wojciech Pawliński. Partnerami serwisu są: Narodowe Archiwum CyfroweDom Spotkań z Historią oraz Varsaviada wraz z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów Organizacji Uczelnianej Uniwersytetu Warszawskiego

Inne artykuły

Skontaktuj się z nami!

Potrzebujesz indywidualnej wyceny swojej kampanii reklamowej?
Przygotujemy dla Ciebie dopasowaną ofertę!

Skip to content